Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Panująca pandemia COVID-19 i obostrzenia dotyczące przemieszczenia się oraz gromadzenia ludzi mają zmniejszyć jej rozprzestrzenianie.

Koronawirus 2019-nCoV jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, które nierzadko zostały uwięzione w swoich mieszkaniach i zdane są na pomoc rodziny, znajomych lub sąsiadów.

Komisja Młodych Lekarzy DIL-Wet. wyszła z inicjatywą i deklaruje pomoc młodych adeptów naszego zawodu a także studentów weterynarii w robieniu zakupów seniorom naszego zawodu. Jednak by było to ergonomiczne, sensowne i bezpieczne to prosilibyśmy o zgłaszanie takich osób do biura Dolnośląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Koordynatorem akcji jest profesor Agnieszka Noszczyk-Nowak Przewodnicząca Komisji Młodych Lekarzy Weterynarii oraz dr Bohdan Wojtal Prezes Koła Seniorów DILWet. Prosimy wszystkich o rozpropagowanie tej informacji. Być może w Państwa okolicy mieszkają starsi lekarze weterynarii, którzy oczekują pomocy. A może wystarczy tylko do nich zadzwonić i porozmawiać. W tych trudnych chwilach jeszcze bardziej powinniśmy się wzajemnie wspierać. Po zebraniu danych o ilości osób, którym potrzebna jest pomoc i rejonie gdzie mieszkają dobierzemy wolontariuszy.

życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości

Wojciech Hildebrand

Prezes Rady Dolnośląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej