Zamieszczamy tutaj wzory dokumentów wymaganych w procesie nadawania uprawnień, zmian wpisu w rejestrze paszportowym oraz skreślenia z rejestru lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów.

Pliki w formacie PDF.

pdf wniosek wpis do rejestru paszportowego - dwustronne drukowanie  str. 1 - 2

pdf wniosek zmiana wpisu w rejestrze paszportowym - dwustronne drukowanie str. 1 - 2

wniosek_przepisanie paszportu do nowego zlz

 wniosek_przepisanie paszportu na innego lekarza 

 wniosek_SKREŚLENIE z rejestru paszportowego 2 str

 

Dokumenty na start!

Pod adresem https://wetsystems.org.pl/ funkcjonuje system informatyczny „Wetsystems”, który umożliwia wpisywanie danych z paszportu do systemu przez lekarza weterynarii, który go wystawił. Nie ma  więc konieczności wysyłania zwrotek do izb okręgowych – jeśli dane zostały przez lekarza wprowadzone do bazy. Do dnia 30.06.2016 możliwe jest co prawda przekazywanie danych za pomocą zwrotek przesyłanych do izb okręgowych, ale zalecamy jak najszybsze rozpoczęcie pracy z systemem informatycznym, gdyż w pierwszym okresie dostępne będzie bezpłatne wsparcie techniczne firmy Zeto Koszalin pod numerem Infolinii:  94 34 73 900 wew. 1., z którego należy korzystać w razie trudności z obsługą programu.

Od dnia 1 lipca 2016 r. paszporty będą wprowadzane do „Wetsystems” wyłącznie przez lekarzy weterynarii, którzy je wystawili, a zwrotki zostaną całkowicie wycofane!

 Od dnia  1 lipca 2016 r istnieje obowiązek wpisywania do systemu wszystkich zabiegów (szczepienia, odrobaczania itp.) wpisywanych do każdego paszportu, także wystawionego wcześniej przez innego lekarza weterynarii!

 W celu pierwszego logowania i zmiany hasła w „Wetsystems” należy skorzystać z instrukcji zawartej w załączniku „ dokumentacja na start”.

 W załączeniu  instrukcje na start dla użytkowników - lekarzy weterynarii wystawiających paszporty dla zwierząt towarzyszących oraz  Uchwała Nr 77/2016/VI Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 31 marca 2016 r. (…) w sprawie wprowadzenia Dobrej Praktyki Wystawiania Paszportów Dla Zwierząt Towarzyszących.

 Z poważaniem,  lek. wet. Marek Mastalerek

Dyrektor Biura Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

 pdfD_DANE_PODSTAWOWE.PDF

pdfdokumentacja na start.pdf

pdf uchwala nr 85-2016-VI Dobra Praktyka paszporty.PDF

pdf zal do uchwaly nr 85-2016-VI Dobra Praktyka.PDF 

pdfUchwala nr 77-2016-VI dot wprowadzania paszportow.pdf 

Przypominamy jednocześnie, że przed wydaniem paszportu (…) przy wykonywaniu czynności weterynaryjnych należy dokonać identyfikacji zwierzęcia przez odczytanie czytnikiem elektronicznym transpondera. Następnie należy sprawdzić w elektronicznej bazie Wetsystems – czy dla tego zwierzęcia nie wystawiono wcześniej paszportu. Wprowadzenie tego samego numeru mikroczipu do bazy nie jest możliwe!

Kolejność czynności przy wydawaniu paszportu zwierzęciu nieoznakowanemu:

1.       dokonanie badania klinicznego zwierzęcia;

2.       oznakowanie zwierzęcia poprzez implantację transpondera, po lewej stronie szyi zwierzęcia w połowie jej długości. Transponder winien spełniać wymogi normy ISO 11784 wykorzystujące technologię HDX lub FDX-B oraz pozwalać na odczyt przez czytnik zgodny z normą ISO 11785;

3.       dokonanie szczepienia przeciwko wściekliźnie w przypadku (dla zwierząt po 3 mies. życia)

4.       prawidłowe wypisanie odpowiednich rubryk paszportu;

5.      sporządzenie kwestionariusza zwrotnego do wydanego paszportu (jeśli dane nie są na bieżąco wprowadzane do bazy elektronicznej