Koleżanki i Koledzy – lekarze weterynarii,

W związku z masowym napływem uchodźców wojennych z terenu Ukrainy, których spora  część przemieszcza się ze zwierzętami towarzyszącymi istnieje pilna potrzeba włączenia się w akcję identyfikacji tych zwierząt oraz szczepienia przeciwko wściekliźnie. W tym celu organizowany jest tzw. punkt recepcyjny przy Dworcu Głównym we Wrocławiu  (zielony namiot usytuowany przy bocznym wejściu od ul. Peronowej), w którym będą przeprowadzane ww. czynności wraz ze sporządzaniem stosownej dokumentacji. W planach jest również zorganizowanie doraźnej pomocy ambulatoryjnej świadczonej przez lekarzy wolnej praktyki w ramach wolontariatu.

Zgodnie z założeniami wspomniany punkt recepcyjny powinien działać  7 dni w tygodniu w godz. 8.00 – 22.00.

W związku z powyższym zwracam się z apelem do Koleżanek i Kolegów, zarówno pracowników Inspekcji Weterynaryjnej jak i lekarzy wolnej praktyki, o czynne włączenie  się w tę akcję i zgłaszanie swojego udziału. Czynności urzędowe (szczepienie, znakowanie mikrochipem wraz z prowadzeniem wymaganej dokumentacji) można wykonywać na zasadzie wolontariatu, w ramach obowiązków służbowych lub odpłatnie w drodze wyznaczenia przez powiatowego lekarza weterynarii). Niezbędny sprzęt, szczepionkę oraz druki dokumentacji zapewnia Inspekcja Weterynaryjna.

Całość akcji koordynuje Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wrocławiu – tel. 071 347 98 20 adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zdzisław Król

          Dolnośląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii