APEL O POMOC DLA UKRAIŃSKICH LEKARZY WETERYNARII I ICH RODZIN ORAZ DLA UCHODŹCÓW PODRÓŻUJĄCYCH ZE ZWIERZĘTAMI TOWARZYSZĄCYMI.

 

Koleżanki i Koledzy, członkowie Dolnośląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej,

zwracamy się z prośbą o wsparcie  wszelkich inicjatyw związanych z udzielaniem pomocy czy podjęciem jakichkolwiek innych działań będących inicjatywą naszego środowiska,  które będą wiązały się ze wsparciem dla obywateli Ukrainy, w szczególności dla naszych koleżanek i kolegów wykonujących zawód lekarza weterynarii oraz dla członków ich rodzin.

Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna postanowiła udzielić skoordynowanego wsparcia lekarzom weterynarii i ich rodzinom, którzy przybywają na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z ogarniętej wojną Ukrainą. W tym celu powołano zespół roboczy do spraw organizacji wsparcia bezpośredniego oraz pomocy finansowej dla lekarzy weterynarii i ich rodzin, którzy przybyli na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z Ukrainy w związku z inwazją Federacji Rosyjskiej.

Pod specjalny adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prosimy kierować wszelkie informacje związane z działaniami opisanymi poniżej.

POMOC FINANSOWA

Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna uruchomiła specjalny nr konta bankowego, na który można wpłacać pieniądze.

Nr konta: 85 1240 1994 1111 0000 2495 9029 z dopiskiem: POMOC DLA UKRAINY

POMOC W ZAPEWNIENIU POBYTU W POLSCE

Każdego, kto może zapewnić gościnę w domu lub pomóc w odnalezieniu się w nowej tragicznej sytuacji, prosimy o kontakt z biurem Dolnośląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie informacji również o lekarzach weterynarii i ich rodzinach, którzy są już w Polsce lub mają dopiero przyjechać ( oczywiście za ich zgodą).

POMOC MATERIALNA

Będziemy na bieżąco informować o różnego rodzaju zbiórkach, będących inicjatywą środowiska lekarsko-weterynaryjnego. Prosimy o przekazywanie informacji o prowadzonych akcjach.

POMOC W ZNALEZIENIU PRACY

Jeżeli jesteście Państwo w stanie zaproponować jakąkolwiek pracę dla Uchodźców - prosimy o kontakt - będziemy się starali skoordynować te działania.

Z poważaniem

Małgorzata Bystroń-Pospiszyl

Przewodnicząca Zespołu roboczego w ramach Dolnośląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej do spraw organizacji wsparcia bezpośredniego oraz pomocy finansowej dla lekarzy weterynarii i ich rodzin, którzy przybyli na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z Ukrainy w związku z inwazją Federacji Rosyjskiej

.