Rada Dolnośląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej zaprasza na wykład lek. wet. Jacka Mrowca pt. "Wyznaczanie terminu inseminacji i ocena gotowości krowy do krycia", który odbędzie się 15.04.2019 r. (poniedziałek) o godzinie 8:00 w sali nr 2 Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pl Grunwaldzki 49.

Uwaga! Stosowanie kas fiskalnych w zlz!

W  związku  z  nowymi przepisami dotyczącymi stosowania kas fiskalnych informuję, że każdy z pracowników obsługujących kasę (niezależnie od formy zatrudnienia, także  wykonujący  pracę w ramach działalności gospodarczej)  musi zapoznać się z informacją  o  zasadach  ewidencji,  wystawiania  paragonu
fiskalnego oraz o skutkach ich nieprzestrzegania. Zapoznanie się z tą informacją pracownik  powinien  poświadczyć  w formie oświadczenia.

Oświadczenie składane jest na piśmie, w dwóch egzemplarzach, z czego jeden jest dla pracownika, a drugi powinien być przechowywany z dokumentami księgowymi.

Osoby, które obsługiwały kasę fiskalną przed 1 maja 2019 muszą złożyć takie oświadczenia do 31.05.2019. Osoby rozpoczynające pracę z kasą po
1 maja składają oświadczenie przed rozpoczęciem ewidencji na kasie.

W załączniku wzór dokumentu, zgodny z nowym rozporządzeniem.

Informacja o zasadach prowadzenia ewidencji i wystawiania paragonu 2758

 

Po raz kolejny chcemy zmobilizować środowisko Inspekcji Weterynaryjnej oraz osoby związane z nadzorem a także wszelkich sympatyków do wzmocnienia działań protestacyjnych. Pomału kończy się II kwartał roku a obietnica przekazania pieniędzy na wzrost wynagrodzeń nie została zrealizowana. Nie chcemy być nadal oszukiwani. Zaostrzenie protestu ma ruszyć 10 czerwca. Plan właśnie się kształtuje, zbieramy poszczególne głosy z wszystkich rejonów Polski. Nie wiedzieliśmy w ogóle , czy do jakiejkolwiek mobilizacji dojdzie dlatego nie chciałam ryzykować przesyłając oficjalną informację wcześniej. Jednak teraz Jednak mimo, że zgłoszeń nie ma jeszcze zadowalającej ilości ruszymy z zaostrzeniem. Proszę Państwa o mocniejsze rozpropagowanie akcji. Bardzo proszę o umieszczenie tej informacji za pośrednictwem Państwa mediów oraz informowanie jak największej ilości członków samorządu o zaostrzeniu protestu. Chętnie przyjmiemy także Państwa pomysły na wspólne inicjatywy. Trudno teraz przewidzieć jak sytuacja się rozwinie, jednak tak jak poprzednim razem chciałabym zapytać, czy będą możliwe inne formy pomocy dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej - lekarzy weterynarii z Państwa strony? Z góry dziękuję za współpracę. 

Pozdrawiam serdecznie,

Sara Meskel

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.ozzpiw.pl | fb.me/ozzpiw

tel. 668290922

Pismo OZZPIW do MRiRW

Komunikat nr 16 protest IW - IZBY LET-WET

Szanowni Państwo

Informuję, że zgodnie z obowiązującymi, zmienionymi w ubiegłym roku przepisami dotyczącymi wystawiania recept na środki odurzające/ narkotyczne (nie dotyczy to substancji psychotropowych z grupy 4P, np. Fenobarbitalu i Diazepamu), zmieniły się zasady wydawania tak zwanych „różowych recept”. Proszę o zapoznanie się z treścią odpowiednich załączników:

  1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie recept z dnia 13 kwietnia 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 745)

        rozporzadzenie

        2. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych z dnia 17 sierpnia 2018 r. ( Dz.U. z 2018 r. poz. 1591)

         rozporzadzenie

Zgodnie z w/w przepisami par. 5 pkt 11 lekarze weterynarii chcący wystawiać recepty na leki psychotropowe powinni wystąpić po druki do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego właściwego ze względu na adres zamieszkania osoby wystawiającej receptę.

 

W razie pytań i wątpliwości można zasięgnąć informacji w Inspektoracie Farmaceutycznym: tel. 71/ 3406980, 71/ 3406975.